Gurur Tablomuz

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun 11-16 Aralık 2016 tarihlerinde Bülent Ecevit Üniversitesi’nde düzenlediği Basketbol 2. Lig Grup Müsabakalarında, antrenörlüğünü Arş. Gör. Övünç Erdeveciler’in yaptığı üniversitemiz Kadın Basketbol Takımı grup 2.si olarak 1. Lige çıkmaya hak kazanmıştır. Hocamızı ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

6-10 Aralık 2016 tarihinde Amasya’da düzenlenen Türkiye Üniversiteler 2.Lig Müsabakalarında, hem kadın takımımız hem de erkek takımımız grup birincisi olarak, önümüzdeki yıl 1. Ligde üniversitemizi temsil etme hakkı kazandılar. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

 

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 1-11 Mart 2016 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Üniversiteler arası Futbol 2.lig müsabakalarında antrenörlüğünü Arş. Gör. Özkan Güler’in yaptığı üniversitemiz erkek futbol takımı kendi grubunu lider tamamlayarak 1.lig’e yükselmeye hak kazanmıştır. Hocamızı ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Adsız

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 14-18 Mart 2016 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen Üniversiteler arası Masa Tenisi Türkiye şampiyonasında antrenörlüğünü Arş. Gör. Göktuğ Ertetik’in yaptığı, Ebru Can, Hilal Türkkan, Merve Kanbir ve Sümeyye Kılıç’tan oluşan üniversitemiz kız takımı Türkiye 2.si olmuştur. Hocamızı ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü tarafından merhum öğretim üyemiz Prof. Dr. Nihat Tuncer anısına düzenlenen 7. Prof. Dr. Nihat Tuncer spor oyunlarında Fakültemiz akademik personeli üstün bir performans sergilemiş ve Akademik Erkek futbol turnuvası ile Akademik Kadın futbol turnuvasını kazanmış ayrıca İdari Erkek futbol turnuvasının şampiyonu ile oynanan Rektörlük Süper kupa maçını da kazanmışlardır. Akademik personelimiz aynı zamanda Akademik Erkek basketbol turnuvasını da ikinci olarak tamamlamışlardır. Tüm personelimizi gönülden kutlarız.

 

9-10 Mayıs 2014, Toplam 22 üniversiteden 80 sporcunun yarıştığı ve KOÇFEST kapsamında düzenlenen Üniversiteler Arası Spor Kaya Tırmanışı Yarışması’na Fakültemiz Arş. Gör. Dicle ARAS’ın anternörlüğünde öğrencilerimizden Tolga TOPALAK, Ceren KARAKAŞ, Birhan ERSAN ve Cansu ÇELİK katılmışlardır. Sporcularımız Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde gerçekleştirilen yarışmada, üniversite sıralamasında 4. olmuştur. Sporcularımızdan Birhan ERSAN’da kadınlar sıralamasında, 2. ve 3. sporcuyla aynı puanı almış ancak averajla 4. olmuştur. Tüm öğrencilerimizi ve hocamızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

15 Mart 2014, Fakültemiz öğrencisi Mahmut ERDEM, 15 Mart tarihinde, Muay Thai Türkiye Şampiyonasında 54 Kilo’da Türkiye Birincisi olmuştur. Kendisini kutlar, başarılarının devamını dileriz.

fotograf

15 Mart 2014, Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonasında antrenörlüğünü spor okutmanı Afitap ŞANTAY’ın yaptığı, Asiye Nur EROL, Esra OTLU, Mürevet Köksal, Melda TEBER, Öznur YÜKSEL ve Merve YILDIRIM’dan oluşan Ankara Üniversitesi Kros Takımımız üçüncü olmuştur. Hocamızı ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


 

24 Ocak 2014, Ankara Üniversitesi, 37. Spor Oyunlarında, Arş. Gör. Dr. Funda KOÇAK’IN çalıştırdığı, Fakültemiz Kadın Voleybol Takımımız şampiyon olmuştur. Hocamızı ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
 
 
27 Aralık 2013, Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 94’üncü yıl dönümü nedeniyle bu yıl 78’si düzenlenen, 10.800 m’lik Büyük Atatürk Koşusu’na katılan  fakültemiz öğretim elenmanlarımız ve öğrencilerimizi kutlar, katkılarından dolayı Yrd. Doç. Dr. Velittin BALCI ve Arş. Gör. Dicle ARAS’A ve öğrencimiz Mustafa YILDIRIM’A teşekkür ederiz.
– Üniversitemiz 37. Spor Oyunlarında Arş. Gör. Hidayet Süha YÜKSEL’İN çalıştırdığı fakültemiz hentbol takımı, final maçında tıp fakültesini yenerek şampiyon olmuştur. Hocamızı ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
20131224_120441

– 26-29 Ekim 2013, Yıllardır geleneksel olarak aynı tarihte düzenlenen ve bu yıl da Akdeniz Üniversitesi Kaya Tırmanışı Topluluğu tarafından 4. kez organize edilen 13. Olimpos Kaya Tırmanış Şenliği gerçekleşti. Petzl uluslararsı Tırmanış Takımı’ndan sporcuların da olduğu uluslararası tırmanış şenliği’ne, 30′u yabancı olmak üzere 235 tırmanıcı katıldı. Fakültemiz Kaya Tırmanışı Topluluğu üyesi sekiz öğrencimizin ve Arş. Gör. Dicle ARAS’IN da bulunduğu şenlikte; Mümin Karabaş, Nina Caprez, Cedric Lachat, Sam Beaugey, Micheal Piola, Klemen Becan, Melissa Le Neve, Daniel Du Lac, Chuck Odett, Philippe Mercanti, Fred Degoulet, Laurent De La Fouchardiére’in söz aldığı eğitim çalışmaları da yapıldı.

– Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi, Mahmut ERDEM, 28 Eylül-6 Ekim tarihleri arasında, Brezilyanın Sao-Paulo kentinde yapılan Dünya Kickboks Şampiyonasıda, 54 Kilo da dünya ikincisi olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Dünya Kick Box ikincisi

– Koçfest kapsamında Çukurova Üniversitesi, Adana’da düzenlenen ilk spor tırmanış yarışmasına katılan ekibimiz oldukça önemli deneyimler kazanmıştır.