Spor Müsabakaları

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun 11-16 Aralık 2016 tarihlerinde Bülent Ecevit Üniversitesi’nde düzenlediği Basketbol 2. Lig Grup Müsabakalarında, antrenörlüğünü Arş. Gör. Övünç Erdeveciler’in yaptığı üniversitemiz Kadın Basketbol Takımı grup 2.si olarak 1. Lige çıkmaya hak kazanmıştır. Hocamızı ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

6-10 Aralık 2016 tarihinde Amasya’da düzenlenen Türkiye Üniversiteler 2.Lig Müsabakalarında, hem kadın takımımız hem de erkek takımımız grup birincisi olarak, önümüzdeki yıl 1. Ligde üniversitemizi temsil etme hakkı kazandılar. Öğrencilerimiz başarılarını, Dekanımız Prof.Dr. Mitat KOZ ile kutlayarak, kupalarını takdim ettiler. Kendilerini kutlar, başarılarının devamını dileriz.

 

 

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 1-11 Mart 2016 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Üniversiteler arası Futbol 2.lig müsabakalarında antrenörlüğünü Arş. Gör. Özkan Güler’in yaptığı üniversitemiz erkek futbol takımı kendi grubunu lider tamamlayarak 1.lig’e yükselmeye hak kazanmıştır.

Adsız

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 14-18 Mart 2016 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen Üniversiteler arası Masa Tenisi Türkiye şampiyonasında üniversitemiz kız takımı Türkiye 2.si olmuştur. Antrenörlüğünü Arş. Gör. Göktuğ Ertetik’in yaptığı takımımız, ikincilik kupasının sevincini, Fakültemiz dekanı Sayın Prof. Dr. Mitat KOZ ile paylaştı. Masa tenisi takımımızda Ebru Can, Hilal Türkkan, Merve Kanbir ve Sümeyye Kılıç yer aldı.

IMG_20160407_140427

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü tarafından merhum öğretim üyemiz Prof. Dr. Nihat Tuncer anısına düzenlenen 7. Prof. Dr. Nihat Tuncer spor oyunlarında Fakültemiz akademik personeli üstün bir performans sergilemiş ve Akademik Erkek futbol turnuvası ile Akademik Kadın futbol turnuvasını kazanmış ayrıca İdari Erkek futbol turnuvasının şampiyonu ile oynanan Rektörlük Süper kupa maçını da kazanmışlardır. Akademik personelimiz aynı zamanda Akademik Erkek basketbol turnuvasını da ikinci olarak tamamlamışlardır.

 

9-10 Mayıs 2014, toplam 22 üniversiteden 80 sporcunun yarıştığı ve KOÇFEST kapsamında düzenlenen Üniversiteler Arası Spor Kaya Tırmanışı Yarışması’na Fakültemiz öğrencilerinden Tolga TOPALAK, Ceren KARAKAŞ, Birhan ERSAN ve Cansu ÇELİK katılmışlardır.

Sporcularımız Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde gerçekleştirilen yarışmada, üniversite sıralamasında 4. olmuştur. Sporcularımızdan Birhan ERSAN’da kadınlar sıralamasında, 2. ve 3. sporcuyla aynı puanı almış ancak averajla 4. olmuştur. Tüm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

15 Mart 2014, Fakültemiz Spor Yöneticiliği Bölümü öğrencisi Mahmut ERDEM, 15 Mart tarihinde, Muay Thai Türkiye Şampiyonasında 54 Kilo’da Türkiye Birincisi oldu. Kendisini kutlar, başarılarının devamını dileriz.

fotograf

15 Mart 2014, Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonasında, Ankara Üniversitesi Kros Takımı üçüncü oldu. Antrenörlüğünü, Spor okutmanı Sayın Afitap ŞANTAY’ın yaptığı takımımız, üçüncülük kupasının sevincini, Fakültemiz dekanı Sayın Prof. Dr. Mitat KOZ ile paylaştı. Kros takımımızda Asiye Nur EROL, Esra OTLU, Mürevet Köksal, Melda TEBER, Öznur YÜKSEL, Merve YILDIRIM yer aldı.

 

24 Ocak 2014, Ankara Üniversitesi, 37. Spor Oyunlarında, Arş. Gör. Dr. Funda KOÇAK’IN çalıştırdığı, Fakültemiz Kadın Voleybol Takımı şampiyon olmuştur.
 
 
27 Aralık 2013, Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 94’üncü yıl dönümü nedeniyle bu yıl 78’si düzenlenen, 10.800 m’lik Büyük Atatürk Koşusu’na katılan  fakültemiz öğretim elenmanlarımız ve öğrencilerimizi kutlar, katkılarından dolayı Yrd. Doç. Dr. Velittin BALCI ve Arş. Gör. Dicle ARAS’A ve öğrencimiz Mustafa YILDIRIM’A teşekkür ederiz.
– Üniversitemiz 37. Spor Oyunlarında, Sayın Arş. Gör. Hidayet Süha YÜKSEL’İN çalıştırdığı fakültemiz hentbol takımı, final maçında tıp fakültesini yenerek şampiyon olmuştur.
20131224_120441

– 26-29 Ekim 2013, Yıllardır geleneksel olarak aynı tarihte düzenlenen ve bu yıl da Akdeniz Üniversitesi Kaya Tırmanışı Topluluğu tarafından 4. kez organize edilen 13. Olimpos Kaya Tırmanış Şenliği gerçekleşti. Petzl uluslararsı Tırmanış Takımı’ndan sporcuların da olduğu uluslararası tırmanış şenliği’ne, 30′u yabancı olmak üzere 235 tırmanıcı katıldı. Fakültemiz Kaya Tırmanışı Topluluğu üyesi sekiz öğrencimizin ve Arş. Gör. Dicle ARAS’IN da bulunduğu şenlikte; Mümin Karabaş, Nina Caprez, Cedric Lachat, Sam Beaugey, Micheal Piola, Klemen Becan, Melissa Le Neve, Daniel Du Lac, Chuck Odett, Philippe Mercanti, Fred Degoulet, Laurent De La Fouchardiére’in söz aldığı eğitim çalışmaları da yapıldı.

– Spor Bilimleri Fakültesi, Spor Yöneticiliği Bölümü öğrencisi, Mahmut ERDEM, 28 Eylül-6 Ekim tarihleri arasında, Brezilyanın Sao-Paulo kentinde yapılan Dünya Kickboks Şampiyonasıda, 54 Kilo da dünya ikincisi oldu.

Dünya Kick Box ikincisi

– Koçfest kapsamında Çukurova Üniversitesi, Adana’da düzenlenen ilk spor tırmanış yarışmasına katılan ekibimiz oldukça önemli deneyimler kazandı. Özellikle de Akdeniz Üniversitesi tırmanış takımı ile yakın ilişkiler kurdular.