Muafiyetler

Fakültemiz Ders Muafiyet Başvuru Tablosu

 

YENİ KAYITLI OLAN ÖĞRENCİ MUAFİYETLERİ;

 

  1. Üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrencilerimizden; bilgisayar ve iletişim teknolojileri ile ilgili temel bilgi ve becerilere sahip olanlar, düzey belirleme sınavına girerek bu konudaki yeterliliklerini değerlendirme hakkına sahiptirler. İlgili sınava her eğitim-öğretim yılı başında (yılda 1 kez) sadece yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz girebilir. Sınavda başarılı olan öğrenciler BİT101/102 dersinden muaf tutulacaktır.

 

  1. Yabancı Diller Yüksekokulu Temel Yabancı Dil Muafiyetleri Konusunda Duyurularını ve Yüksekokulun Akademik Takvimini takip etmeniz gerekmektedir.

Detaylar için WEB adresine gidiniz http://yabdil.ankara.edu.tr/

 

  1. “Bir defaya mahsus olmak üzere” muafiyetleriniz daha önceden farklı bir bölüm veya üniversiteden alınmış olan derslerden yapılacaksa; Önlisans/lisans Öğrenci Yönetmeliğinde belirtilen muafiyet şartlarına göre; Bölümünüzde sayılmasını istediğiniz derslerden muafiyet şartlarını öğrenci Yönetmeliğinde belirtilen kriterleri sağladığı takdirde, Fakültemiz Bölümlerine muafiyet başvuru dilekçesiyle ekine transkript ve ders içerikleri koyarak yapabilirsiniz.