Tüm Haberler

Spor Bakanlığı ile Üniversiteler ‘Bilimsel İş Birliği’ kapsamında, Türkiye’de ilk kez uygulanacak olan, Spor Alanında Bilimsel Araştırmalar için TUBİTAK 1001 özel çağrı konu başlıklarını belirlemek üzere 2 Mart 2021 tarihinde online toplantı gerçekleştirildi.

Spor Bilimlerini çok önemsediğini her fırsatta vurgulayan Sn Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Ünüvar , Gençlik ve Spor Bakanı Sn Dr. Mehmet Kasapoğlu’nu ziyaret etmiştir. Sn Rektörümüze ve Sn Bakanımıza destekleri için teşekkür ederiz.

Fakültemiz bünyesinde 26.02.2021 tarihinde Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Semiyha TUNCEL , Dekan Yardımcılarımız Doç. Dr. Hakan SUNAY ve Doç. Dr. Dicle ARAS koordinatörlüğünde İdari personellerimize Hizmet İçi Eğitim düzenlenmiştir.

Fakültemiz Dekanlığı ve öğretim elemanları Ankara Üniversitesi Teknokent ve Teknoloji Transfer Ofisine ziyarette bulundu. Ziyaretimiz sebebiyle bizler için hazırladıkları sunumlar ve ev sahipliği için Teknokent Genel Müdürü Sayın Petek ESKİOĞLU ve değerli ekibine çok teşekkür ederiz.

Fakülte Dekanımız Prof. Dr. Semiyha TUNCEL ve Dekan Yardımcımız Doç. Dr. Hakan SUNAY, Gölbaşı İlçe Kaymakamı Sn. Tülay BAYDAR BİLGİHAN’ı makamında ziyaret etmiş ve fakültemiz hakkında bilgi vermişlerdir.

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Sn. Prof. Dr. Yasemin KARAMAN KEPENEKCİ ve Enstitü Müdür yardımcısı Sn Doç. Dr. Gökhan ATİK, Dekanımız Sayın Prof. Dr. Semiyha TUNCEL ve Dekan yardımcılarımızı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Fakültemiz Dekanlığı tarafından, Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu (BESYO) Müdürlüğü ve Badminton Federasyonu Başkanlığı görevlerinde de bulunmuş olan 2011 yılında kaybettiğimiz, Gazi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. A. Faik İMAMOĞLU’nun ismi fakültemizin 112 no’lu dersliğine verilmiştir. Vefatının 10’uncu yıl dönümünde Sn hocamızı saygıyla anıyor, ailesine ve sevenlerine sabır diliyoruz.

Üniversite Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Necdet Ünüvar Hocamız, 2019 ve 2020 yılında Ankara Üniversitesi profesör kadrosuna atanan,Fakültemiz öğretim üyeleri Prof. Dr. Bülent Gürbüz, Prof. Dr. Oğuz Özbek’ e profesörlük belgelerini takdim ettiler. Hocalarımızı tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.

Üniversite Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Necdet Ünüvar ve Rektör Yardımcılarımız, fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Semiyha Tuncel ve Dekan Yardımcılarımız, fakülte öğrencilerimizle digital ortamda sohbet gerçekleştirdiler.

Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Semiyha TUNCEL ve Dekan yardımcımız Doç. Dr. Hakan SUNAY, Gölbaşı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünü ziyaret ederek; Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Sn. Süleyman SOYDEMİR ile Gölbaşı ilçesinde sporun yaygınlaştırılması, gençlerin spora katılımı konuları ve ortak projeler hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Fakültemiz seminer etkinlikleri kapsamında Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi öğretim görevlisi ve Stratejik Düşünce Enstitüsü Uluslararası İlişkiler ve Dış Politika Uzmanı Sn. Dr. Gökberk DURMAZ, spor ve strateji üzerine, Spor Bilimleri doktora programı öğrencimiz Ebru Elif DURMAZ’ da Japonya ve Olimpiyat Hazırlıkları konularında seminer verdiler.

Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Semiyha TUNCEL ve Dekan yardımcımız Doç. Dr. Hakan SUNAY, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Salih NAMAL”ı ziyaret ederek;Gölbaşı ilçesindeki öğrencileri spora yönlendirmek için yapılacak projeler ve ortak yürütülebilecek diğer spor faaliyetleri hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Doktora öğrencilerimiz, yeterlilik sınavlarını verdiler.

Fakültemiz Yönetimi, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Spor Eğitimi ve Araştırmaları Daire Başkanlığına ziyaret gerçekleştirerek, Spor Eğitimi ve Araştırmaları Daire Başkanı Sayın Şükrü YILMAZ ile antrenör eğitimleri ve ortak yürütülebilecek projeler ve işbirliği konularında görüş alış verişinde bulundular.

Üniversite Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Necdet Ünüvar ve Rektör yardımcılarımız, fakultemizi ziyaret ederek incelemelerde bulunarak Fakülte Dekanımız Sayın Prof. Dr. Semiyha Tuncel’e ve yeni atanan Dekan yardımcılarımıza hayırlı olsun dileklerinde bulunmuşlardır.

Fakültemiz Dekanı Prof Dr. Semiyha Tuncel , Dekan Yardımcılarımız Doç. Dr. Hakan Sunay ve Doç. Dr. Dicle Aras ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret ettiler. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıkan hocalarımız ATA’ya bağlılıklarını yinelediler.

Aramızdan genç yaşta ayrılan , Balkan Tekvando Şampiyonası ikincisi ve Avrupa şampiyonluğu bulunan Milli Tekvandocu Fakültemiz Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü 2020 mezun Gamze Özdemir öğrencimize onu unutmadığımızı göstermek için hak ettiği Lisans diplomasını ailesine Fakülte Dekanımız Prof. Dr. Semiyha Tuncel ve Dekan Yardımcılarımız Doç. Dr. Hakan Sunay ve Doç. Dr. Dicle Aras ile birlikte Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölüm Başkan yardımcısı Dr. Ögr. Üyesi Hidayet Süha Yüksel takdim ettiler.

Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Semiyha TUNCEL Hocamız; Evde sağlıklı yaşam ama nasıl? Konu başlığı ile Hürriyet Gazetesi Eğitim haberlerinde konuk yazar olarak görüşlerini paylaşmıştır.

Fakülte Dekan Yardımcımız Doç. Dr. Hakan Sunay Spor Eğitimi Yönetimi ve Sorunları Konusunun işlendiği Kanal5 Spor Merkezi Canlı Yayınına konuk oldu.


Eski Haber Arşivi

Not ortalaması 3.5’in üzerinde olan öğrencimizi ödüllendirdik.

83. Büyük Atatürk Koşusu.

Fakültemizin 25.Yılı Kutlama Etkinlikleri Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi web sayfasında.

Fakültemizin eğitime başlangıcının 25.Yılı Medyada.

Spor Bilimleri Fakültesi 25 yaşında.

Gölbaşılı Yetenekler Keşfedilecek.

 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni.

IAFF Çocuk Atletizmi Etkinliği.