Engelli Öğrenci Adayları Hakkında Duyuru

•  Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavına 30 Temmuz 2017 saat 16.30’a kadar dilekçe ve “Engelli Sağlık Kurulu Raporları” ile başvuran engelli adayların sınavları 3 Ağustos 2017 perşembe günü saat 15.00’de Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonunda Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 75850160-199-447 sayılı yazısı gereğince ayrıca yapılacaktır.

•  Bu grup adaylar için Fakültenin her bölümünden birer kontenjan ayrılmıştır.

•  Bu grupta sınava girecek adaylar YGS ve Ortaöğretim başarı puanları dikkate alınmadan, bu grup için ayrıca hazırlanmış özel yetenek testi sonucu ve varsa spor özgeçmiş puanları (SÖP) dikkate alınarak hesaplanan yerleştirme puanına göre, kendi aralarında sıralanacaktır. Yerleştirme puanlarının hesaplanmasında SÖP ve özel yetenek testinin etkisi %50-50 olacak şekilde eşit ağırlıkta olacaktır.

•  SÖP puanlarının belirlenmesinde ANKARA ÜNİVERSİTESİ SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ 2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK GİRİŞ SINAVI KILAVUZU VE YÖNERGESİ’nde belirtilen ve daha önceden ilan edilen puan ve ilkeler geçerli olacaktır.

• Bu grup adayların bölüm tercihleri elle yapılacaktır. Adaylar sınava girmeden önce bölüm tercihlerini belirtir formu doldurmak zorundadır. (Tercih Formu Fakültemizde verilecektir)

• Bu grup adayların da diğer adaylar gibi “Fiziksel olarak zorlayıcı bir teste girmesinde sakınca yoktur” ibareli sağlık raporunu sınava girmeden önce ibraz etmeleri gereklidir. Söz konusu raporu olmayan aday sınava alınmayacaktır.

• Engelli adaylar için hazırlanan Özel Yetenek Sınav parkurunu görmek için tıklayınız.

• Bu grup adaylar dilerlerse genel kontenjan için başvuran adaylar için hazırlanan sınav parkurunda da sınava girebilir ve ÖSYM’nin ortaya koymuş olduğu formül çerçevesinde genel değerlendirme işlemine tabi olabilirler. Bu şekilde genel sınavına da girmek isteyen adayların 3 Ağustos 2017 perşembe günü saat 12.30 dan önce genel sınava girme taleplerini ileterek sınava girmeleri gereklidir.